Deklaracja dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://leszno.praca.gov.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Formularz kontaktowy po wpisaniu niepoprawnych danych wyświetla informację o błędzie, ta jednak nie podpowiada jak poprawnie wpisać dane. W razie problemów, możesz kontaktować się z nami, pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
- Formularz kontaktowy nie umożliwia dodatkowego (po wybraniu przycisku "wyślij") sprawdzenia, poprawy lub usunięcia danych przed ich ostatecznym wysłaniem. Wybranie przycisku wyślij - wysyła formularz.
- Część opublikowanych na stronie dokumentów nie jest dostępna cyfrowo. Ze względu na pochodzenie od różnych podmiotów mamy ograniczone możliwości ich edycji. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Treści nieobjęte przepisami
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do działu organizacyjno-administracyjnego e-mailowo: dostepnosc@leszno.praca.gov.pl lub telefonicznie: 65 529 94 33.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub e-mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Anna Szyszka - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie,
- Adres: ul. Śniadeckich 5, 64-100 Leszno,
- e-mail: sekretariat@leszno.praca.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie
Dla osób niepełnosprawnych wyznaczone jest specjalnie oznaczone miejsce parkingowe, znajdujące się przed wejściem do Urzędu. Do budynku prowadzą dwa wejścia A oraz B. Wejście A znajduje się na ścianie budynku od strony parkingu. Wejście B znajduje się na południowej ścianie budynku (od strony firmy "Grene").
Do obu wejść Urzędu prowadzą schody przy których znajdują się podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Po wejściu do budynku A po lewej stronie znajduje się informacja oraz poczekalnia systemu kolejkowego dla interesantów, do drugiej poczekalni można dostać się wejściem B znajduje się ona na parterze na prawo od wejścia, wykorzystywana jest dla obsługi rejestracji osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wydawania zaświadczeń. W obydwu poczekalniach zamontowane są monitory informacyjne.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych, nie ma również windy. Korytarze w budynku są bezkolizyjne, nie posiadają progów. Dla chcących załatwić sprawę w części budynku niedostępnej dla osób poruszających się na wózkach, pracownik Urzędu prowadzi obsługę klienta niepełnosprawnego w części dla niego dostępnej.
Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na końcu korytarza A po lewej stronie.
W budynku nie ma pętli indukcyjnej oraz zainstalowanego automatycznego systemu informacji głosowej, informacja taka udzielona może zostać przez pracowników urzędu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: instrukcja.